Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

prof. Selim Cellek

Ukończył medycynę w Turcji w 1993 roku. Obronił doktorat z farmakologii pracując w Wellcome Research Laboratories i University College London w 1997 roku. Promotorem pracy był Sir prof. Salvador Moncada. Pracował jako adiunkt, a następnie jako kierownik zespołu na Uniwersytecie w Londynie do 2004 roku, kiedy to dołączył do GlaxoSmithKline. W GSK zaangażowany w badania przedkliniczne i kliniczne, zajmował się głównie medycyną translacyjną. Powrócił do University College London w 2009 roku, a następnie pracował na Uniwersytecie Cranfield jako wykładowca medycyny translacyjnej. W kwietniu 2015 roku dołączył do Anglia Ruskin University.

Jako jeden z kluczowych liderów opinii w dziedzinie medycyny seksualnej, otrzymał w 2003 roku prestiżową nagrodę "Award of Excellence" Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (ESSM) za "wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie badań nad seksuologią". Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Nagród ESSM. Ekspert i recenzent kilku czasopism, fundacji oraz firm consultingowych.