Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

prof. dr hab. n. med. Lechosław Putowski

Profesor nauk medycznych, specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynologii ogólnej oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 1984 roku. W 1991 roku otrzymał stopień doktora nauk medycznych a w roku 1999 stopień doktora habilitowanego. Od 1983 roku pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie gdzie obecnie pełni funkcję kierownika Katedry i Kliniki Ginekologii i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zlokalizowanej w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym.

Uczestnik licznych konferencji w kraju i za granicą. Członek wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Absolwent stypendium im. Fulbrighta na Uniwersytecie Maryland w Baltimore, Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie Temple w Filadelfii, stypendium naukowo-klinicznego Ministerstwa Zdrowia Niemiec na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münster oraz stypendium klinicznego w Oak Brook Fertility Center w Chicago. Jego zainteresowania naukowe i kliniczne poza ogólnie pojętą ginekologią koncentrują się na problemach endokrynologicznych, z którymi możemy się spotkać się w każdym wieku życia kobiety.