O Kongresie
Kongresy medyczne KOBIETA I MĘŻCZYZNA na dobre zagościły w kalendarzu spotkań specjalistów medycyny. Dotychczasowe edycje jasno pokazały, że wśród wielu specjalności medycznych istnieje duża potrzeba dyskusji na temat postępowania ze starszym pacjentem. Wielowymiarowe spojrzenie na problemy starzejącego się społeczeństwa stało się zatem stałym elementem podejmowanej podczas Kongresów dyskusji.
W dniach 17-18 listopada 2017 roku w Warszawie odbyła się czwarta edycja Kongresu, pod nazwą KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+. Kongresowi towarzyszył również XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (PTG), które byłoorganizatorem naukowym wydarzenia.
Kongres KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+ 2017 objęty został Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia.
Do udziału w dwudniowych obradach Kongresu zaprosiliśmy Koleżanki i Kolegów geriatrów, lekarzy rodzinnych, internistów oraz innych pracowników służby zdrowia zainteresowanych holistycznym podejściem do starzejącego się pacjenta. W tym roku po raz pierwszy do udziału w wydarzeniu zaproszone zostało środowisko pielęgniarskie, dla którego przewidziano osobne sesje, wykłady i warsztaty tematyczne. Poszerzenie programu Kongresu o ten obszar tematyczny to wynik zarówno wcześniejszych doświadczeń organizatorów z poprzednich edycji jak i reakcja Komitetu Naukowego na prognozy demograficzne dla Polski na najbliższe lata.
Program naukowy niezmiennie obfitował w wystąpienia wybitnych praktyków, gwarantując wysoki poziom naukowy spotkania. Po raz pierwszy w historii Kongresów KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+ miał miejsce cykl sesji i wykładów gerontologicznych, będących integralną częścią zjazdów naukowych PTG.
Kongresy KOBIETA I MĘŻCZYZNA są unikalną platformą dyskusji specjalistów z dziedziny m.in. geriatrii, gerontologii, medycyny rodzinnej i już od 2012 roku integrują wiele specjalizacji medycznych dzięki swojej interdyscyplinarności.
Prof. Barbara Bień Prof. Piotr Błędowski Prof. Anna Skalska Prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis